Představení nových přípravků

V letošním roce jsme naše portfolio obohatili o několik dalších přípravků vyvinutých španělskou firmou Sustainable Agro Solutions S. A.U.


Zajistí odolnost vůči odpařování

Novinkou je tekutý přípravek Codasil bohatý na křemík, volné aminokyseliny a peptidy. Synergie mezi těmito hlavními složkami zajišťuje vyšší produkci, výnos a kvalitu pěstovaných plodin. Je vyvinut s vysoce asimilovatelnou formou křemíku, která plodinám pomáhá zvýšit efektivitu využití přijímaných živin a zlepšit jejich toleranci vůči abiotickému stresu.

Doporučuje se aplikovat foliárně před nástupem stresu a to v dávce 0,5 l/ha. Při aplikaci na list vytváří fyziologickou bariéru proti nepříznivým faktorům. Rostlina tak má vyšší odolnost vůči odpařování vody, což je za klimatických podmínek v posledních letech vítané.


Pro optimální hodnoty pH

Novinkou je též přípravek Tamponic pH používaný ke stabilizaci Ph. Díky obsahu draslíku (19,8 % K2O) a polykarboxylových kyselin zlepšuje průnik a efektivitu využití přijímaných živin. Má mírně okyselující účinek. Ph směsi je udržováno v optimální hodnotě mezi 5 až 6 a nedochází ke změnám jeho hodnot, čímž je zajištěna vyšší účinnost pesticidů a hnojiv. Další výhodou je snížení koncentrací solí, které by mohly nepříznivě reagovat s jinými používanými přípravky a snižovat tak jejich účinnost.


Vyšší vitalita rostlin

Za zkoušku stojí i Codafol maximus, hnojivo s vyváženým obsahem NPK ideální pro aplikaci na list. Je rychle vstřebatelné, obohacené o mikroprvky, aminokyseliny a přírodní aktivátory. Jeho aplikace zajišťuje vyšší vitalitu rostlin. Působí proti stresu a poskytuje rostlině základní živiny a biostimulanty podporující tvorbu plodů, čímž zajišťuje vyšší výnosy i kvalitu pěstovaných plodin. Doporučuje se používat v dálce 2l/ ha. Skvělých výsledků dosahuje při použití v obilovinách a u sóji.

Spolu s ním lze plodiny ošetřovat tekutým biostimulantem Codamol na bázi aminokyselin, s vysokým obsahem bóru a molybdenu speciálně určeným pro aplikaci při jejich nedostatku


Ideální pomocník za vysokých teplot

Letošní novinkou na trhu je dále tekutý biostimulant Osmoplant. Jedná se o prostředek zlepšující mechanismy tolerance rostlin vůči období s omezeným příjmem vody a poskytující tak účinnou ochranu proti stresu. V období nekončících veder a tropů se tak stává nepřekonatelným pomocníkem.

Zvyšuje fotosyntetickou aktivitu a zajišťuje vysokou odolnost rostlin vůči suchu. Podporuje absorpci vody, udržuje rostlinu v optimálním osmotickém tlaku, čímž podpoří aktivní růst i během vysokých teplot.

Skládá se ze specifických osmoprotektivních aminokyselin, draslíku a dalších sloučenin, které zajišťují osmotickou rovnováhu.

Jedná se o ve vodě plně rozpustný produkt vyvinutý pro aplikaci na list či zálivkou.

Doporučuje se používat přímo v období s omezeným příjmem vody. Ideální doba aplikace je těsně před stresem, foliárně v dávce 0,5 l/ha.

Přípravek se v letošním roce velmi osvědčil například na Moravě, kde mnohdy i zachránil veškerou úrodu.