Osmoplant®

Pomocný rostlinný přípravek

Osmolyty a aminokyseliny pro zabránění stresu ze sucha 

Osmoplant® je tekutý biostimulant zlepšující mechanismy tolerance rostlin vůči období s omezeným příjmem vody a poskytující tak účinnou ochranu proti stresu. Zvláště v létě, v období nekončících veder a tropů se tak stává nepřekonatelným pomocníkem. Zvyšuje fotosyntetickou aktivitu a zajišťuje vyšší produkci a kvalitu pěstovaných plodin. Zajišťuje vysokou odolnost rostlin vůči suchu, podporuje absorpci vody, udržuje rostlinu v optimálním osmotickém tlaku a podporuje tak aktivní růst i během vysokých teplot. Skládá se ze specifických osmoprotektivních aminokyselin, draslíku a dalších sloučenin, které zajišťují osmotickou rovnováhu. Tyto látky vytvářejí silnou biostimulační a osmotickou sloučeninu, díky níž je produkt vysoce účinný.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Vlastnost                                                       hodnota

volné aminokyseliny                                        6,00

celkový ve vodě rozpustný dusík (N)              2,40

ve vodě rozpustný oxid draselný (K2O)           3,35


Obsah rizikových prvků
Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, arsen 20, chrom 50.


Rozsah a způsob použití

Jedná se o ve vodě plně rozpustný produkt vyvinutý pro aplikaci na list či zálivkou. Produkt byl testován hlavně ve Španělsku v místech vystavených extrémnímu suchu a vodnímu stresu. V případě sucha či omezeného příjmu vody zvyšuje odolnost a podporuje absorpci vody. Udržuje rostlinný turgor a podporuje tak aktivní růst i během vysokých teplot. Buněčný turgor udržuje životaschopnost pylu, cž vede k vyšší násadě plodů a k větší produkci.


Doporučené dávkování

Doporučuje se používat v období s omezeným příjmem vody (sucho, vysoké teploty, zasolení). Ideální doba aplikace je těsně před stresem, foliárně v dávce 0,3 - 0,5 l/ha.


Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete – li mísit se sloučeninami mědi, síry, nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.