Equilibrium®

Stimulátor se synergickým působením pro vyvážený vznik a vývoj plodů Tekutá směs aminokyselin a extraktu z řas.

Equilibrium® obsahuje vyvážené množství bio-aktivních sloučenin získaných pomocí exkluzivní moderní technologie Enzyneer®. Z nich vynikají L-a-aminokyseliny, polysacharidy, betainy, glycerolipidy a steroly, které působí synergicky a stimulují výše uvedené fyziologické procesy. 

Chemické a fyzikální vlastnosti 
Volné L-a-aminokyseliny min. 15%, Extrakt z řas (Ascophyllumnodosum) 10%, Kyselina alginová 1,5%, Manitol 0,5%, Celkový dusík (N) 3,5%, Vodorozpustný draslík (K20), 2,5% pH 6,5-8,5 

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity v mg/kg pomocné látky: kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, chrom 50. 

Rozsah a způsob použití

Equilibrium® je stimulátor, který aplikovaný na listy přispívá k lepší fytohormonální regulaci v etapách vývoje a růstu plodů, kdy optimalizuje procesy buněčného dělení a přesunu nutričních rezerv do růstových orgánů. 

Doporučené dávkování

Obiloviny a intenzivně pěstované plodiny - luskoviny, řepka, mák, kukuřice:

2-31/ha, při stresových podmínkách a podle nejdůležitějších období u jednotlivých plodin. Doba, kdy se začínají tvořit stébla, praporcový list, naplňují se zrna a před tepelným šokem. U průmyslových plodin na začátku období květu a vytváření plodů. Společně s herbicidy a fungicidy. 

Ovocné stromy:

2-3 I/ha tři aplikace, první z nich při plném květu, opakujte každých 7-10 dní. U velmi časných odrůd je možné doplnit jednou dávkou navíc při tvrdnutí pecky. 

Vinná réva:

2-3 1/ha první aplikace po vyrašení hroznů, které jsou 6-9cm dlouhé. Druhá, když bobulky měří 3 mm v průměru, a třetí, když jsou velikosti hrášku. Podle odrůdy, využití a vlastností lze provést čtvrtou aplikaci na začátku zabarvování bobulí. 

Listová zelenina a jiné:

1,5-3 1/ha první aplikace 2 až 3 týdny po přesazení a poté opakujte každých 10 až 15 dní. U použití se zálivkou jednou za dva týdny, s dávkou 4-61/ha poté, co jsou rostliny již dobře zakořeněné. 

Ovocné plody:

1,5-31/ha první aplikace na začátku období květu a poté opakovat každých 10-15 dní podle vzniku a vývoje plodů. U použití se zálivkou jednou za dva týdny, s dávkou 4-61/ha poté, co jsou rostliny již dobře zakořeněné.