AminoQuelant®-Zn

Korektor stresu při deficitu Zn Roztok zinku v chelátové vazbě s aminokyselinami - vodorozpustné organominerální hnojivo.

AminoQuelant®-Zn obsahuje volné L-α-aminokyseliny pocházející z enzymatické hydrolýzy a zinek o vysoké koncentraci ve formě, která je rostlinou nejlépe přijatelná.

AminoQuelant®-Zn je specifický korektor zinku (Zn) proti stresu způsobenému jeho nedostatkem. Zinek je zásadní prvek pro mnoho enzymatických reakcí, syntézu auxinů a hormonů souvisejících s růstem rostlin a syntézu proteinů. Společná aplikace volných L-α-aminokyseliny z enzymatické hydrolýzy a zinku (Zn) v jedné formuli (AminoQuelant®-Zn) přispívá k lepší asimilaci a distribuci tohoto prvku díky efektu dodávanému aminokyselinami.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Celkový dusík (N) 2,0 %, Zinek (Zn) v chelátu s kyselinou heptaglukonovou a DTPA 7,0 %, Volné aminokyseliny min. 5,0 %, pH 4,5–5,5

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, 
 chrom 50.

Rozsah a způsob použití

AminoQuelant®-Zn je produkt určený pro jakékoli plodiny s výraznou potřebou zinku (ovocné stromy, zelenina atd.). Doporučuje se používat v rámci plánu ošetření (2 až 4 aplikace v intervalu 7 až 15 dní) jako prevence nebo při zjištění prvních příznaků deficitu tohoto prvku.

Při použití ve fázi T2 a T3 spolu s AminoQuelant®-Cu zvyšuje odolnost rostlin proti slunečnímu úpalu a vysokým teplotám.

Doporučené dávkování

Obiloviny, luskoviny, řepka, mák, kukuřice:

  • Aplikace na listy:  2–4 l/ha u jednotlivé aplikace
  • Lze ho aplikovat jak na listy, tak pomocí systému hnojení se závlahou.
  • Aplikace prostřednictvím kapkového zavlažování:  4–8 l/ha u jednotlivé aplikace

Doporučujeme použití v rámci plánu ošetření. Nejlepší výsledky totiž získáte při několika aplikacích, než u jediné vyšší dávky. Celkový počet aplikací v podstatě závisí na nutriční hodnotě (obsahu zinku) v plodinách, jejich fenologickém stavu a na ubývání živin v závislosti na výnosu. Nejlepší je aplikovat produkt v době, kdy rostlina více dýchá (časně zrána nebo později večer), dosáhnete tak lepších podmínek pro absorpci a dopravení zinku do míst spotřeby.

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit se sloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.