AminoQuelant®-Zn FLow

Korektor stresu při deficitu Zn. Roztok zinku v chelátové vazbě s aminokyselinami - vodorozpustné organominerální hnojivo.

AminoQuelant®-Zn Flow obsahuje volné L-α-aminokyseliny získané prostřednictvím speciální technologie Enzyneer® a zinek o vysoké koncentraci ve formě, která je rostlinou nejlépe přijatelná.

AminoQuelant®-Zn Flow je specifický korektor zinku (Zn) proti stresu způsobenému jeho nedostatkem. Zinek je zásadní prvek pro mnoho enzymatických reakcí, syntézu auxinů a hormonů souvisejících s růstem rostlin a syntézu proteinů. Společná aplikace volných L-α-aminokyseliny z enzymatické hydrolýzy a zinku (Zn) v jedné formuli (AminoQuelant®-Zn Flow) přispívá k lepší asimilaci a distribuci tohoto prvku díky účinku aminokyselin. 

Chemické a fyzikální vlastnosti

vlastnost                                hodnota 

celkový dusík (N)                         1,8 % 

organický dusík                            1,0 %,

celkový Zinek (Zn)                       20,0 %

Volné L-α-aminokyseliny               5,0 %

pH                                                    7, 85 

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, chrom 50.


Rozsah a způsob použití

AminoQuelant®-Zn Flow je produkt určený pro jakékoli plodiny s výraznou potřebou zinku (ovocné stromy, zelenina atd.). Doporučuje se používat v programu pro doplnění živin. Nejlepšíh výsledků je dosaženo po několika aplikacích o nižších dávkách než při  jednorázové aplikaci o vyšší dávce. Celkový počet plikací bude záviset na nutriční úrovni plodiny (úroveň Zn), na fenologickém stavu, ve kterém se nachází a na úrovni produkce. 

Nejlepší okamžik aplikace přípravku je, když rostlina nejvíce transpiruje,, tím získáme lepší predispozici k absorpci a pohybu zinku v rostlině. 


Doporučené dávkování

AminoQuelant®-Zn Flow je přípravek určený pro jakoukoliv plodinu, která má vysokou potřebu Zn. Doporučuje se aplikovat jednou až dvakrát za sezónu, po objevení prvních příznaků deficitu tohoto prvku nebo očekává- li se jeho deficit. Lze jej aplikovat jak na list, tak zálivkou. 

aplikace na list:     0, 25  - 0, 5 l/ha 

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit se sloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.