AminoQuelant®-Mn Flow

Korektor stresu při deficitu Mn Roztok manganu v chelátové vazbě s aminokyselinami - vodorozpustné organominerální hnojivo.

AminoQuelant®-Mn Flow obsahuje volné L-α-aminokyseliny získané speciální technologií Enggzyneer® a mangan o vysoké koncentraci ve formě, která je rostlinou nejlépe přijatelná.

AminoQuelant®-Mn Flow je specifický korektor manganu (Mn) proti stresu způsobenému nedostatkem tohoto prvku. Mangan se účastní mnoha metabolických procesů (syntézy proteinů, tvorby cukrů, enzymatických reakcí apod.) Jeho deficit způsobuje menší obsah chlorofylu, přičemž zvláště u mladých listů vzniká chloróza.

Společná aplikace volných aminokyselin z enzymatické hydrolýzy a manganu v jedné formuli (AminoQuelant®-Mn) přispívá k lepší asimilaci a distribuci manganu díky účinku aminokyselin. 

Chemické a fyzikální vlastnosti

vlastnost                                 hodnota

celkový dusík (N)                       1,0 %,

organický dusík                           1,0 %

celkový mangan (Mn)                 20,0 %

volné L-α-aminokyseliny               5,0 %

pH                                                      7,7 


Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, chrom 50.


Rozsah a způsob použití

Hlavní úlohou AminoQuelant®-Mn Flow je podpora  tvorby odnoží u obilovin a větví u řepky - potlačení apikální dominance.


Doporučené dávkování

Obiloviny, luskoviny, řepka, mák, kukuřice:

  • Aplikace na listy:  2-4 l/ha

AminoQuelant®-Mn je produktem určeným pro jakékoli plodiny vykazující velkou potřebu manganu (citrusy, ovocné stromy, zelenina atd.). Doporučuje se používat v programu pro doplnění chybějících živin. Doporučují se 1 až 2 aplikace v době, kdy se očekávají první příznaky nedostatku manganu nebo jsou již přítomny. 

  • Aplikace na list:  0,25 - 0,5 l/ha 

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit sesloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.