AminoQuelant®-Mn

Korektor stresu při deficitu Mn Roztok manganu v chelátové vazbě s aminokyselinami - vodorozpustné organominerální hnojivo.

AminoQuelant®-Mn obsahuje volné L-α-aminokyseliny pocházející z enzymatické hydrolýzy a mangan o vysoké koncentraci ve formě, která je rostlinou nejlépe přijatelná.

AminoQuelant®-Mn je specifický korektor manganu (Mn) proti stresu způsobenému nedostatkem tohoto prvku. Mangan se účastní mnoha metabolických procesů (syntézy proteinů, tvorby cukrů, enzymatických reakcí apod.) Jeho deficit způsobuje menší obsah chlorofylu, přičemž zvláště u mladých 
 listů vzniká chloróza. Společná aplikace volných aminokyselin z enzymatické ahydrolýzy a manganu v jedné formuli (AminoQuelant®-Mn) přispívá k lepší asimilaci a distribuci manganu díky efektu dodávanému aminokyselinami.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Celkový dusík (N)  1,0 %, Mangan (Mn) v chelátu s kyselinou heptaglukonovou 8,0 %, Volné aminokyseliny min. 5,0 %, pH 4,3–5,3

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, 
 chrom 50.

Rozsah a způsob použití

Hlavní úlohou AminoQuelant®-Mn je tvorba odnoží u obilovin a větví u řepky.

Doporučené dávkování

Obiloviny, luskoviny, řepka, mák, kukuřice:

  • Aplikace na listy:  2-4 l/ha

AminoQuelant®-Mn je produktem určeným pro jakékoli plodiny vykazující velkou potřebu manganu (citrusy, ovocné stromy, zelenina atd.). Doporučuje se používat v rámci plánu ošetření (2 až 4 aplikace v intervalu 7 až 15 dní) jako prevence nebo při zjištění prvních příznaků deficitu tohoto prvku. Lze ho aplikovat jak na listy, tak pomocí systému hnojení se závlahou.

  • Aplikace prostřednictvím kapkového zavlažování:  5–10 l/ha u jednotlivé aplikace

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit sesloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.