AminoQuelant®-Minors

Korektor stresu při deficitu více živin Tekutá směs mikroprvků v chelátové vazbě s aminokyselinami - vodorozpustné organominerální hnojivo.

AminoQuelant®-Minors je specifickým korektorem proti stresu způsobenému deficitem více živin (z nedostatku několika prvků současně), který u rostliny vede k závažné fyziologické nerovnováze.

AminoQuelant®-Minors je produktem s vyváženou vazbou mezi volnými L-α-aminokyseliny pocházejícími z enzymatické hydrolýzy a jednotlivými mikroživinami. Celek tvořený mikroživinami a aminokyselinami přispívá k jejich lepší asimilaci a daleko rychlejší a efektivnější distribuci do míst jejich potřeby.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Celkový dusík (N) 2,80 %, Bór (B) v chelátu s TEA 0,02 %, Železo (Fe) v chelátu s glukonovou kyselinou 3,0 %, Hořčík (Mg) vodorozpustný 0,5 %, Zinek (Zn) vodorozpustný 1,0 %, Mangan (Mn) v chelátu  s glukonovou kyselinou 1,0 %, Síra (S) 5,0 %, Volné aminokyseliny min. 5,0 %, pH 4–5.

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, 
 chrom 50.

Doporučené dávkování

AminoQuelant®-Minors je produktem určeným pro jakékoli plodiny, u nichž došlo k vysokému úbytku mikroživin. Doporučuje se používat v rámci plánu ošetření (2 až 4 aplikace v intervalu 7 až 15 dní) jako prevence nebo při zjištění prvních příznaků mnohonásobného deficitu.

Obiloviny, luskoviny, řepka, mák, kukuřice:

  • Aplikace na listy:  2–4 l/ha u jednotlivé aplikace 

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit se 
 sloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.