AminoQuelant®-Mg

Korektor stresu při deficitu Mg Hnojivo na bázi roztoku Mg s aminokyselinami - vodorozpustné organominerální hnojivo.

Hořčík je základní prvek pro syntézu chlorofylu. Hladina hořčíku spolu s draslíkem a vápníkem je zásadní pro udržení příslušné rovnováhy ve výživě (nutriční rovnováha).

AminoQuelant®-Mg je specifický korektor hořčíku proti stresu z nedostatku tohoto prvku, 
 který vede k závažné fyziologické nerovnováze. Hořčík má pozitivní vliv na rostlinu, která tak lépe odolává stresu. Zvyšuje přirozenou obranyschopnost rostlin, protože dostatečné množství Mg vede ke vzniku většího množství chlorofylu, což rostliny posiluje.

AminoQuelant®-Mg obsahuje vysoce koncentrovaný hořčík v takové formě, že je rostlině zcela k dispozici.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Celkový dusík (N) 8,0 %, Vodorozpustný hořčík (MgO)  v chelátu s heptaglukonátem sodným 10,0 %, Volné aminokyseliny min. 6,0 %, pH 3,8–4,8

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, 
 chrom 50.

Rozsah a způsob použití

Symptomem deficitu hořčíku je mezižilní chloróza spojená s nekrózou na starých listech a světle zelená barva u rozvíjejících se plodů. Společné použití volných aminokyselin z enzymatické hydrolýzy a hořčíku (Mg) v jedné formuli (AminoQuelant®-Mg) přispívá k lepší asimilaci tohoto prvku a daleko rychlejší a efektivnější distribuci do míst jeho největší potřeby, díky efektu dodanému aminokyselinami.

Doporučené dávkování

AminoQuelant®-Mg je produktem určeným pro jakékoli plodiny vykazující potřebu hořčíku, proto se doporučuje u prevence nebo prvních příznaků jeho nedostatku. Doporučujeme použití v rámci plánu ošetření. Nejlepší výsledky totiž získáte při několika aplikacích, než u jediné vyšší dávky. Lze ho aplikovat jak na listy, tak pomocí systému hnojení se závlahou.

Obiloviny, luskoviny, řepka, mák, kukuřice:

  • Aplikace na listy:  2–4 l/ha
  • Aplikace prostřednictvím kapkového zavlažování:  5–10 l/ha u jednotlivé aplikace
  • Celkový počet aplikací závisí v podstatě na nutričních hodnotách u plodin (obsahu hořčíku), jejich fenologickém stavu a ubývání živin v závislosti na výnosu.  Hořčík (Mg) hraje zásadní roli pro správné kvetení,  proto se doporučuje použít ho těsně před ním.

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit se sloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.