AminoQuelant®-Fe

Korektor stresu při deficitu Fe Roztok železa v chelátové vazbě s aminokyselinami - vodorozpustné organominerální hnojivo.

AminoQuelant®-Fe je produktem s vyváženou vazbou mezi L-a-aminokyselinami pocházejícími z enzymatické hydrolýzy a železem (1/1).

AminoQuelant®-Fe je specifickým korektorem železa (Fe) proti stresu z deficitu tohoto prvku (stres z nedostatku železa), který u postižené rostliny vede k závažné fyziologické nerovnováze. Nejviditelnějším příznakem je žloutnutí mladých listů, u závažného deficitu až nekróza. Železo (Fe) je jedním z nejméně pohyblivých prvků v rostlinných tkáních. Společná aplikace aminokyselin a železa (Fe) v jedné formuli 

AminoQuelant®-Fe přispívá k lepší asimilaci a distribuci železa díky efektu pohybu dodávaného aminokyselinami.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Celkový dusík (N) 2,0 %, Vodorozpustné železo (Fe)  v chalátu s kyselinou glukonovou 5,0 %, Volné aminokyseliny min. 5,0 %, pH 4–4,6

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, 
 chrom 50.

Rozsah a způsob použití

AminoQuelant®-Fe je produkt určený pro jakékoli plodiny s výraznou potřebou železa (zvláště ovocné stromy). Doporučuje se používat v rámci programu ošetření rostlin (2 až 4 aplikace v intervalu 7 až 15 dní) jako prevence nebo při zjištění prvních příznaků deficitu následkem chlorózy. Optimální doba pro aplikaci je na začátku růstového období. Na listy doporučujeme používat brzy ráno nebo později večer.

Doporučené dávkování

Lze ho aplikovat jak na listy, tak pomocí systému hnojení se závlahou.

  • Aplikace na listy: 2–4 l/ha u jednotlivé aplikace
  • Aplikace prostřednictvím kapkového zavlažování: 5–10 l/ha

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit se sloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility. Skladujte v originálním balení na suchém, chladném místě při teplotě vyšší než 5 °C a zabraňte vystavení extrémním teplotám vyšším než 50 °C.