AminoQuelant®-B

Přípravek určený pro jakoukoli plodinu, která vykazuje vyšší nároky na bór: řepka, mák, obiloviny, luskoviny, kukuřice - vodorozpustné organominerální hnojivo.

Korektor stresu při deficitu B Roztok bóru v chelátové vazbě s aminokyselinami

AminoQuelant®-B obsahuje volné L-α-aminokyseliny pocházející z enzymatické hydrolýzy a bór o vysoké koncentraci ve formě, která je rostlině zcela k dispozici. Společná aplikace aminokyselin a bóru (B) v jedné formuli (AminoQuelant®-B) přispívá k lepší asimilaci a distribuci bóru díky efektu dodávanému aminokyselinami.

Chemické a fyzikální vlastnosti

Celkový dusík (N) 3,0 % Vodorozpustný bór (B) v chelátu s TEA (Triethanolamin) 5,0 %, Volné aminokyseliny min. 5,0 % pH 6,7–7,7

Obsah rizikových prvků

Splňuje zákonem stanovené limity (v mg prvku na kg hnojiva): kadmium 1, olovo 10, rtuť 1, arsen 20, chrom 50.

Rozsah a způsob použití

AminoQuelant®-B je specifický korektor bóru proti stresu z deficitu živin způsobeného nedostatečným množstvím bóru, jenž způsobuje výraznou fyziologickou nerovnováhu (u metabolismu nukleových kyselin, metabolismu a přenosu uhlovodíků, tvorby buněčných stěn, syntézy proteinů, kvetení, vývoje plodu atd.).

Plodiny

Přípravek určený pro jakoukoli plodinu, která vykazuje vyšší nároky na bór: řepka, mák, obiloviny, luskoviny, kukuřice.

Doporučené dávkování

AminoQuelant®-B se doporučuje používat v rámci programu ošetření rostlin jako prevence nebo při zjištění prvních příznaků nedostatku bóru. Lze ho aplikovat jak na listy, tak pomocí systému hnojení se závlahou.

Aplikace na listy: 1–3 l/ha

Nepoužívejte více než 3,5 l/ha při jednom použití. Doporučuje se použít v době před kvetením, nikoli uprostřed kvetení.

Sadařství: Při velmi vysoké teplotě prostředí (> 30 ºC) se nedoporučuje dávka přesahující koncentraci 100 ml/hl. Aplikace prostřednictvím kapkového zavlažování: 3–8 l/ha u jednotlivé aplikace

Kompatibilita

Lze mísit s většinou běžně používaných hnojiv a přípravků na ochranu rostlin. Chcete-li mísit se sloučeninami mědi, síry nebo sloučeninami se zásaditou reakcí, proveďte nejprve test kompatibility.